Teejuht kevad 2024

Arenguprogramm pakub juhtidele terviklikku teadmiste ja juhtimistehnikate komplekti.

listist juhiks kasvamine, juhtide meeskonna tõhus toimimine, tööta- jate toetamine ja vaimne tervis, tagasisidestamine, kovisioon jms, hõlmates endas nii kõikide programmis osalevate juhtide 360 kraadi tagasiside uuringu tulemuste põhjal ka isikliku mentoriga töötamist ja enese arendamist. Kõik see aitab kaasa organisatsiooni juhtimis- kultuuri arendamisele ja tagab meile pikas perspektiivis ka õnneliku- mad töötajad. Esimese alliansshanke ettevalmistamine Eestis Esmakordselt viisime läbi hanke, milles rakendatakse allianss- mudelit. Transpordiamet oli esimene Eesti hankija, kes seda mudelit kasutas, olles seeläbi teerajajaks ning eeskujuks väärtus- ja koostöö- põhiste ehitushangete praktika juurutamisel Eestis. Allianssmudeli näol on tegemist uudse ja põhjaliku hankemeetodiga, mis kesken- dub senisest enam väärtuse loomisele ja lepingulisele koostööle, et tagada projekti parim realiseerimine võimalikult optimaalse aja- ja rahakuluga. Dünaamilise hankesüsteemi rakendamine Võtsime riigihangete läbiviimiseks kasutusele uue vahendi, mis toob kaasa kiirema ja läbipaistvama hankemenetluse. Esimene süsteem teekattemärgistustööde tellimiseks on registris avaldatud ja nüüd ootame põnevusega selle rakendamist. Uue visuaalse identiteedi rakendamine Transpordiamet hakkas kasutama oma uut visuaalset identiteeti täismahus 2023. aasta algusest. Riigiasutused lähtuvad kõik ühest stiilist, ent vajadus eristuda ja hoida oma mina, tõigi meid siia. Meie sümboolika räägib liikuvuse lugu, mis ühendab eri transpordiliikide kaudu kogu Eestimaa nutikalt, targalt ja keskkonnasäästlikult. Nii oleme loonud oma esitlused, vajalikud illustratiivsed materjalid, kasutame seda meenetel jne.

kohe päevapealt üle anda. Näiteks ühistranspordi valdkonnaga seo- tud õigusalast tuge pakkusime Regionaal- ja Põllumajandusminis- teeriumile 2023. aasta lõpuni. Nüüd võin täie kindlusega öelda, et eelarve ja finantsarvestuses tuleb meil 2024. aastal veel vähemalt pool aastat kindlasti lahendada esile kerkivaid küsimusi.

Aasta kirsid: Keri tuletorni renoveerimistööd

Aastakümneid lagunenud, kuid UNESCO saja haruldasema tuletorni sekka valitud Keri tuletorn sai 2020. aasta detsembrikuus valitsuselt 2,1 miljonit eurot renoveerimistöödeks. Kolm aastat kestnud projekt lõppes 2023. aastal. Uue ilme sai torni põhjakülg, välimine müürikiht ja paekivist keerdtrepp. Projekti tunnustas ka Muinsuskaitseamet, kes valis Keri tuletorni renoveerimise kategooria „Aasta tegu“ nomi- nentide hulka. Taastuvenergia kasutuselevõtu pilootprojekt Kuressaares Viimastel aastatel on teadlikkus päikesepaneelidest ja nende kasutu- selevõtt hoogsalt suurenenud. Ei ole meiegi siinkohal erand – soov tarbida kohalikku rohelist energiat, olla keskkonnahoidlik ja samas vähendada igakuiseid kulutusi, viisid esimese pilootprojektini. Kures- saare kontor sai katusele päikesepaneelid, tänu millele katame hin- nanguliselt 25% hoone energiavajadusest. Juhtide arenguprogrammi käivitamine Uus arenguprogramm pakub juhtidele (sh alustavatele juhtidele) terviklikku teadmiste ja juhtimistehnikate komplekti selleks, et mees- konnajuhina tõhusam ja motiveerivam liider olla. Arenguprogramm keskendub olulistele juhtimisvaldkondadele nagu näiteks spetsia-

133

TEEJUHT / NR 9

Powered by