Teejuht sügis 2022

Mihkel Kask, Jane-Ly Tammekiri, Jan-Daniel Peterson

Käesoleval aastal sai alguse Eesti Taristuehituse Liidu juhtimisel koostöös Transpordiameti, Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech), Tallinna Tehnikakõrgkooli (TKTK) ja Järvamaa Kutseharidus- keskusega (JKHK) teedevaldkonna järelkasvuprojekt. ärelkasvuprojekti eesmärk on suurendada noorte teadlikkust J teedeehituse valdkonna võimalustest ning tutvustada eriala õppimisvõimalusi nii ülikooli, kõrgkooli kui ka kutsekooli tasemel. Projekti teeb unikaalseks see, et valdkondlikke teemasid tutvustavad noored ise, sest eks teavad nemad kõige paremini, mis eakaaslastele huvi pakub. Selle tarbeks on loodud nii kui Instagrami ka kanalid nimega Teerajaja , kuhu sisu toodetakse. Facebooki Allpool on ka kahe tehnikaülikooli tudengi mõtted nii erialast kui ka sellest, miks nende arvates on sellist projekti vaja. Jane-Ly Tammekivi: Olen noor, kelle unistus on saada inseneriks ning panustada enda teadmistega just teede- ja sillaehituse valdkonda. Inseneeria vald-

Meie projekti idee on mõtestada lahti, mis on meie valdkonna sisu ning seeläbi populariseerida seda noorte seas, kellel erialavalik ees seisab. Oleme oma tegusa mees- konnaga ideid kogunud, nüüd hakkame neid sorteerima ning koondama ning peagi ka ellu viima.

konda sattusin ma tegelikult tänu oma isale – enne huvitusin psüh- holoogiast, kuid miskipärast peale vestlust temaga hakkas mind köitma just eriala, mida õpin. Praegu olen Tallinna Tehnikaülikooli 4. kursuse teedeehituse ja geodeesia õppekava tudeng ning kooli kõrvalt leian aega tööks, hobideks, aga ka tudengielu tegevusteks. Teedeehituse ja geodeesia vajalikkust on üpriski lihtne selgitada – seni, kuni inimesed soovivad jõuda ühest kohast teise turvaliselt ning mugavalt, on meil vaja insenere, kes selle tagavad. Ma usun, et selle valdkonna areng ei lõppe kunagi. Inimene mõtleb alati, kuidas saaks teha asju lihtsamalt ja kiiremini. Tulevikus on teedeehituse praegused ulmelised unistused ja ennustused meie igapäevaelu ning siis tunduvad need meile üpriski tavalised ning ma arvan, et me ei adu, kui kiirelt see valdkond tegelikult areneb. Projektiga kutsus mind liituma Sander Sein ning ma olin kohe nõus. Olen seni pühendanud oma aega ja energiat eriala populariseerimi- sele ning pean seda väga tähtsaks. Õpingute jooksul olen aru saanud, et järelkasv teedeehituse ja geodeesia valdkonnas on üks aktuaalsemaid probleeme, millega tuleb tegeleda. Kuna olen ise alles tudeng, siis on mul lihtsam mõista, mis kutsub noort inimest sellele erialale. Meie projekti idee on mõtestada lahti, mis on meie valdkonna sisu ning seeläbi populariseerida seda noorte seas, kellel erialavalik ees seisab. Oleme oma tegusa meeskonnaga ideid kogunud, nüüd hakkame neid sorteerima ning koondama ning peagi ka ellu viima. Eesmärk on paista silma selgelt ning tabavalt, kasutades selleks eelkõige põhimõtet „noorelt noorele“. Abituriendil on oluliselt lihtsam teha pärast gümnaasiumi lõpetamist otsus edasisteks õpinguteks, kui ta saab informatsiooni ja kindlustunnet noorelt inimeselt, kellega samastuda ja ühiseid jooni leida.

„Oleme Tallinna Tehnikaülikooli 4. kursuse teedeehituse ja geodeesia õppekava tudengid Jane-Ly Tammekivi ja Jan-Daniel Peterson ning lööme kaasa meie valdkonna järelkasvu- projektis.”

Selleks, et projekt hea hoo sisse saaks, on ka Sinul võimalik vajutada Like Teerajaja Facebooki ja Instagrami kontodele, kus saab noorte tegemistel silma peal hoida. Kui aga oled noor või hingelt noor ning soovid ka projektis kaasa lüüa, anna endast märku TalTechi

teedeehituse ja geodeesia õppekava programmijuhile Mihkel Kasele ( ). mihkel.kask@taltech.ee

103

TEEJUHT / NR 3

Powered by