Teejuht suvi 2023

Fotod: Transpordiamet

„Liikleja“ saate 11. osa pealkirjaks oli „Eluohtlikud kõrvalised tegevused liikluses“ Märtsikuu „Liikleja“ saates olid fookuses kõrvalised tegevu- sed liikluses. Miks võib olla autoroolis telefoniga rääkimine ja sõnumite trükkimine eluohtlik? Mida tuleks raudteed ületades silmas pidada ja mida teha, et lapsed ei oleks teed ületades ninapidi telefonis? Autojuhtimise simulaatoris pani end kõrvaliste tegevustega proovile saatejuht ja laulja Kethi Uibomägi. Saates said sõna Transpordiameti ekspert, Operation Lifesaver Estonia tegevjuht Tamo Vahemets ning Politsei- ja Piirivalveameti esindaja. Saatejuht oli Jaanus Koort. „Liikleja” katsetas simulaator.ee pimeda sõidu simulaatoril koos laulja ja saatejuhi Kethi Uibomäega tema sõiduoskusi koos kõrvaliste tegevustega roolis.

Interaktiivse lahendu- sega sai testida, kuidas segavad asjaolud mõjutavad keskendumist ühele tegevusele.

Viis inimest sai surma, sest autojuht näppis telefoni või mugis hamburgerit! Rongijuhil pole võimalik teele saunud ohu eest kõrvale põigelda! Telefonis passimine ja muud kõrvalised tegevused on liikluses eluohtlikud! Reporter katsetas roolis istudes kõrvaliste tegevustega tegelemist!

„Reporteri“ saatelõikudega saab tutvuda siin:

Politsei: uus eluohtlik trend on sõidukiroolis videoblogi pidada Uuring: 60 protsen sõidukiroolis telefoniga rääkijatest ei kasuta käed-vabad-süsteemi Liikluses on saatuslikuks saanud isegi lühike pilguheit nuseadmele Simulaatoril avarii teinud Kethi Uibomägi: loodan, et ma päriselt sellisesse olukorda ei satu!

„Liikleja“ rubriigis avaldati neli kõrvalisi tegevusi käsitlevat ohutusalast artiklit:

81

TEEJUHT / NR 6

Powered by